A sellőpor nem újdonság körmös berkekben, egészen eddig viszont nem volt egy sem a birtokomban, ezért legutóbb zt is kértem a tesztelős csomagomba. A kapcsolattartóm nagyon aranyos volt, hiszen nem tudtam dönteni, és írtam, hogy vagy egyiket, vagy másikat küldje el, erre megkaptam mindkettőt. :)
Ilyen kis cuki matt zacsikban érkeztek, a kódjukkal ellátott matrica is van ragasztva a másik oldalukra. Én még mindig ezekben a zacsikban tárolom őket.
A védőpapírt sem dobtam ki, mindig ráteszem azt is a tégely szájra, így biztosabban zár és tuti nem szóródik ki a finom por.
Először körömlakkra próbáltam ki. A körömágyam állapotáért elnézést kérek, nem én voltam a hibás, de ezt már ecseteltem ebben a bejegyzésben.
Körömlakkokra kenve is szép volt, de elég nehéz kitalálni, hogy mikor megfelelő a lakk száradási ideje. Volt, hogy a lakkot is felszedtem a simogatással, máskor meg hiába simogattam már, mert a lakk túlzottan meg folt száradva ahhoz, hogy belesimuljon a sellőpor.
A szintén BPS-től kapott lila zselére simogatva is kipróbáltam. Imádtam! Ráadásul a zselé felületi, vagyis nem kellett fixálni, így tökéletes a por használatához.
AKár körömlakkra, akár (lakk)zselére használjuk, mindenképpen le kell zárnunk egy átlátszó fedőlakkal. Én a zselénél a BPS fixálásmentes fedőlakkját használtam.
A barátnpmnek készített manikűrnél is használtam. Előbb megbufiztam a Pearl Premium Finish feketéjét, ami szintén felületi zselé, aztán ugyancsak ezzel a feketével rajzoltam meg a mintát, pár másodpercet köttettem a lámpában, aztán belesimiztem a port, végül zártam a fedőlakkal.
A kép utolsó sorában pedig matt fedőlakkal láthatjátok. Csak másfél hét után, lecsiszolás előtt jutott eszembe, hogy próbáljam ki matt fedőlakkal, úgyhogy az enyhe lenövés emiatt van. ^^
Ahogy már említettem, én teljesen odavagyok ezekért a porokért, de csak zselékhez használom, ha csak lehet, a lakkokkal túl macerás.
Innen rendelhető meg, ha megtetszett - Nekem a #6-os és a #7-es van meg.
Szoktatok sellő- vagy krómporokat használni?
Szép napot!
Bella